Ecoport Sp. z o.o. sp. k
ul. Podkolejowa 1/5a 42-200 Częstochowa
Tel: +48 782 781 781 email: biuro@ecoport.pl
© Copyright ECOPORT 2023
Chcesz dowiedzieć się więcej o gospodarce elektroodpadami w Ecoport? Chciałbyś nawiązać z nami współpracę? Zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższą listą najczęściej zadawanych pytań.
Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie koniecznie skontaktuj się z nami.
Tak, elektroodpady w każdej ilości możesz sprzedać w naszym punkcie skupu. Zgłoś się do nas osobiście do siedziby firmy: Ecoport Sp. z o.o. sp. k., ul. Podkolejowa 1/5a 42-200 Częstochowa.
Skupujemy drobny złom elektroniczny pochodzący z komputerów, serwerowni, urządzeń telekomunikacyjnych oraz sprzętu RTV i sprzętu AGD. Skupujemy między innymi: dyski twarde HDD, napędy CD/DVD, stacje dyskietek, zasilacze komputerowe, płytki telekomunikacyjne, płytki PCB, płyty główne, pamięci RAM i inne. Zanim powierzysz nam złom elektroniczny upewnij się, że znajduje się w naszym cenniku lub skontaktuj się z nami.
Cennik elektrozłomu aktualizujemy bezpośrednio na naszej stronie. Znajdziesz go w tutaj LINK. O cenę elektrozłomu możesz też dopytać bezpośrednio naszego pracownika lub dzwoniąc do biura +48 782 781 781. Dla dużych hurtowych dostaw rekomendujemy kontakt z naszym przedstawicielem handlowym, który przygotuje dla Państwa indywidualną ofertę.
Współpracujemy z Klientami indywidualnymi oraz komercyjnymi w Polsce i za granicą. Chętnie nawiążemy współpracę z punktami skupu elektroodpadów, podmiotami wytwarzającymi odpady elektroniczne w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej, producentami elektroniki komputerowej oraz elektroniki RTV/AGD oraz zakładami przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce i za granicą.
Tak, współpracujemy z firmami zarówno z Polski jak i z krajów europejskich. Skupujemy i przetwarzamy zarówno zużyte podzespoły elektroniczne z komputerów, sprzętu AGD/RTV jak i frakcje pochodzące z przetwarzania zużytego sprzętu elektronicznego. Skontaktuj się z nami w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ustalenia dogodnych warunków współpracy.
Tak, posiadamy własną flotę samochodową i na bazie wcześniejszych ustaleń z Klientami jesteśmy w stanie odebrać elektrozłom od naszych Partnerów zarówno z Polski jak i firm prowadzących działalność za granicą.
Elektroodpady (odpady elektroniczne, e-odpady, elektrozłom) to inaczej zepsute, przestarzałe technologicznie lub zbędne urządzenia elektroniczne, których naprawa lub dalsze użytkowanie są nieuzasadnione ekonomicznie. Elektroodpadem może być pralka, odkurzacz, komputer, zabawka działająca na baterie, telefon komórkowy czy też baterie i akumulatory samochodowe.
Bezpieczny recykling elektrozłomu jest wskazany ze względów ekonomicznych, ekologicznych i zdrowotnych. Elektroodpady zawierają toksyczne materiały, takie jak ołów, kadm i beryl. Złom elektroniczny wyrzucony do kosza razem ze zwykłymi śmieciami trafia na wysypisko śmieci siejąc spustoszenie w całym ekosystemie – zatruwa glebę, powietrze i wodę a tym samym ma również ogromny wpływ na zdrowie organizmów żywych i człowieka.
Szacuje się, że rocznie ludzkość na całym świecie wytwarza około 50-60 milionów ton elektroodpadów. Niestety mniej niż 20% tych odpadów jest poddawanych recyklingowi! Mamy zatem do czynienia z powszechnym brakiem wiedzy i świadomości na temat bezpiecznej utylizacji elektroodpadów.
Uzależnienie od najnowocześniejszej technologii zmusza nas, by podążać za obecnymi trendami, a to jest dobra wiadomość dla dostawców urządzeń elektrycznych. Na szczęście pojawiają się globalne proekologiczne inicjatywy, które budują świadomość bezpiecznego gospodarowania odpadami. Wśród nich warto wyróżnić aktywnie działający ruch “Prawo do naprawy”. Głównym postulatem “Prawa do naprawy” jest wymuszenie na producentach większego poszanowania dla okresu życia urządzeń elektronicznych. Producenci technologii powinni dać konsumentom prawo do naprawy własnych urządzeń zamiast zmuszać ich do kupowania nowych.
Edukacja ekologiczna powinna być prowadzona stale i dwutorowo – osobno dla dostawców technologii i osobno dla konsumentów. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni! Ostatecznie bowiem to, co człowiek wyprodukował i nieprawidłowo zagospodarował mści się na jego zdrowiu. Na naukę i zmianę nawyków nigdy nie jest za późno!